# info@lp24.pl      #    /58/ 5555 666
Leasing samochodów używanych i nowych - Leasing Polski

Leasing autobusów, a jakość podróży i zyski w branży transportowej


Spis treści:

| 1. Nowe vs. używane autobusy
| 2. Regularna aktualizacja floty pojazdów
| 3. Elastyczność i dostosowanie do potrzeb klientów
| 4. Optymalizacja kosztów
| 5. Podatki i korzyści finansowe

 

W branży przewozowej, gdzie każdy kilometr drogi i każda podróż klienta mają znaczenie, wybór odpowiedniego środka transportu jest kluczowy dla sukcesu. W poprzednim artykule na naszym blogu "Leasing autobusów - kiedy jest dobrym rozwiązaniem?", omówiliśmy po krótce opłacalność leasingu operacyjnego autobusów oraz poruszyliśmy kwestie podatkowe.

Pamiętajmy jednak, że leasing autobusów to nie tylko sposób na zoptymalizowanie kosztów poprzez korzyści podatkowe, ale także droga do poprawy jakości podróży i zwiększenia zysków w branży przewozowej. Dlaczego więc warto zwrócić uwagę na leasing, gdy mówimy o jakości podróży i zyskach? Przekonaj się sam!
 

Nowe vs. używane autobusy

Leasing nowych autobusów oferuje przewoźnikom dostęp do najnowszych technologii i wyposażenia, zapewniając pasażerom wyższy komfort i bezpieczeństwo podróży. Dzięki temu podróż staje się bardziej przyjemna, co z kolei zwiększa zadowolenie klientów i lojalność wobec firmy przewozowej. Nowoczesne rozwiązania, takie jak efektywniejsze systemy paliwowe czy zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, mogą również przyczynić się do obniżenia kosztów eksploatacyjnych i ograniczenia wpływu na środowisko.

Z kolei leasing używanych autobusów jest atrakcyjny finansowo, umożliwiając przewoźnikom szybsze zwiększenie floty przy niższych początkowych kosztach. Choć starsze modele mogą wymagać wyższych nakładów na utrzymanie, umiejętnie wyselekcjonowane, dobrze utrzymane pojazdy używane, nadal mogą oferować wysoką niezawodność i komfort podróżowania. Oba rozwiązania - nowe i używane autobusy - mają swoje miejsce na rynku przewozowym, a wybór między nimi zależy od indywidualnej strategii firmy, jej priorytetów w zakresie jakości usług, dostępności kapitału oraz planowanej długości eksploatacji pojazdów.

 

emoji_objects

Czy wiesz, że ...

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, w Leasingu Polskim oferujemy leasing zarówno nowych,

jak i używanych pojazdów. Nasza oferta Leasing 10+ dotyczy pojazdów używanych, których suma wieku wraz z

okresem leasingu jest większa niż 10 lat. 

Finansujemy autobusy nawet od 2009 roku produkcji!
 

Kliknij tutaj, aby poznać więcej możliwości Leasingu 10+!

 

Regularna aktualizacja floty pojazdów

Branża transportowa stale się rozwija, wprowadzając nowe technologie i standardy bezpieczeństwa. Regularna modernizacja floty autobusowej pozwala firmie być na bieżąco z tymi zmianami i zapewniać pasażerom najnowsze i najbezpieczniejsze rozwiązania. Nowoczesne autobusy często wyposażone są w systemy zapobiegania kolizjom, monitorowania zmęczenia kierowcy czy też systemy bezpieczeństwa pasażerów, co przekłada się na niższe ryzyko wypadków i lepsze bezpieczeństwo podróży.
 

Elastyczność i dostosowanie do potrzeb klientów

Dzięki leasingowi autobusów firma może dostosować swoją flotę do zmieniających się potrzeb rynku. Na przykład, w okresach sezonowych, kiedy popyt na podróże może być większy, firma może wynająć dodatkowe pojazdy, aby sprostać zapotrzebowaniu. Ponadto, leasing umożliwia dostosowanie rodzaju autobusów do różnych tras i klientów, na przykład wybór mniejszych autobusów na trasach miejskich czy większych autokarów na trasach długodystansowych.
 

Optymalizacja kosztów

Leasing autobusów pozwala na równomierne rozłożenie kosztów na raty, co ułatwia planowanie finansowe i zarządzanie budżetem firmy. W porównaniu do zakupu autobusów na własność, gdzie konieczne jest poniesienie dużego jednorazowego wydatku, leasing umożliwia płynniejsze zarządzanie finansami i unikanie obciążenia płynności finansowej firmy.

Innowacyjnym rozwiązaniem, które może pomóc w optymalizacji kosztów Twojego przedsiębiorstwa, jest przygotowana przez nas specjalna oferta Transfer Leasing!

Zmiana leasingodawcy w trakcie trwania umowy może stanowić skuteczną strategię finansową firmy, szczególnie w przypadku przedsiębiorców poszukujących sposobów na redukcję finansowego ciężaru. Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie w obliczu wyzwań takich jak: wysoki wykup pojazdu u aktualnego leasingodawcy, znaczny wzrost rat spowodowany podwyżkami WIBOR, czy ogólny wzrost kosztów prowadzenia biznesu związany z inflacją. Transfer Leasingu umożliwia renegocjację warunków umowy, oferując niższe raty leasingowe i elastyczne warunki spłaty. Dla przedsiębiorców, którzy napotykają trudności płatnicze lub potrzebują dodatkowych środków na duży wykup, taka zmiana może być kluczowa w optymalizacji kosztów, a także w utrzymaniu płynności finansowej i dalszym rozwoju działalności. 

Kliknij tutaj i dowiedz się więcej na temat Transferu Leasingu!

 

Podatki i korzyści finansowe

Leasing autobusów może przynieść również korzyści podatkowe, zwłaszcza dla firm podatników VAT. Wydatki związane z leasingiem mogą być wliczone w koszty uzyskania przychodu, co z kolei zmniejsza podstawę opodatkowania. Ponadto, leasing pozwala uniknąć wysokich opłat wstępnych związanych z zakupem autobusu na własność, co jest korzystne zwłaszcza dla firm, które chcą zachować płynność finansową i nie obciążać działalności dużymi jednorazowymi wydatkami.

Jak można zauważyć, leasing autobusów nie tylko umożliwia firmom przewozowym dostęp do nowoczesnych i wysokiej jakości pojazdów, ale także pozwala na elastyczne dostosowanie się do zmieniających się potrzeb rynku, optymalizację kosztów oraz korzyści podatkowe. Dlatego też, jest to atrakcyjna i coraz bardziej popularna strategia - zarówno dla poprawy jakości podróży pasażerów, jak i zwiększenia zysków w branży przewozowej.

Jeśli zatem zależy Ci na zapewnieniu najwyższej jakości podróży dla swoich klientów i maksymalizacji zysków swojego przedsiębiorstwa, koniecznie rozważ leasing autobusów jako strategię rozwoju i inwestycji w sukces Twojej firmy!

Zapoznaj się z naszą aktualną ofertą autobusów już teraz! KLIKNIJ TUTAJ!

 
×