# info@lp24.pl      #    /58/ 5555 666
Logo Leasing Polski Sp. z o.o.

Leasing zwrotny samochodu


 

 

Kilka słów o leasingu zwrotnym

Prowadząc własną działalność powinieneś dbać o płynność finansową. Zdarzają się jednak sytuację, które mogą zaskoczyć. Nowa inwestycja, niezbędna modernizacja, a może chęć szybszego spłacenia zobowiązań. Każde niezaplanowane wydatki mogą zaburzyć niezbędną płynność finansową. Aby zaradzić następstwom można oczywiście wziąć kredyt. Lecz jest lepsze wyjście – leasing zwrotny!

Na czym to polega? Załóżmy, że pan Kowalski ma samochód. Ma też firmę, w której musi zrobić natychmiastową modernizację. Takie rzeczy kosztują, więc pan Kowalski szuka sposobu na pozyskanie niezbędnych finansów. Trafia na informację o leasingu zwrotnym i udaje się do firmy Leasing Polski w celu omówienia szczegółów. Krótka rozmowa pozwala wszystko ustalić i pan Kowalski podpisuje umowę. Na jej mocy sprzedaje on swój samochód Leasingowi Polskiemu, który z kolei oddaje mu go w leasingu. Dzięki temu pan Kowalski otrzymuje niezbędne środki finansowe i nie musi się martwić o zbyt długie spacery, ponieważ wciąż bez problemu może korzystać z samochodu.

Ten przykład dość dobrze objaśnia czym jest leasing zwrotny. Była w nim mowa o samochodzie, ale w praktyce każda posiadana ruchomość i nieruchomość może zostać sprzedana, a następnie wyleasingowana w ramach leasingu zwrotnego.


Korzyści leasingu zwrotnego

Zacznijmy od tego, że dostaniesz wspomniany zastrzyk gotówki. Poza tym możesz dalej korzystać ze sprzedanych dóbr. To trochę jak zjeść tort i dalej mieć tort. Dzięki przypływowi gotówki możesz dokonać niezbędnych inwestycji, które wzmocnią Twoją pozycję na rynku. Warto jeszcze wspomnieć, że dostajesz pieniądze, lecz nie zaciągasz żadnych kredytów. Leasing zwrotny jest też opłacalny pod względem finansowym – pamiętaj, że raty leasingowe możesz doliczyć do kosztów uzyskania przychodu w firmie.

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 58 5555 666 lub 607 100 100. Jeżeli wolisz napisać możesz skorzystać z formularza kontaktowego zamieszczonego na dole strony. W obu wypadkach nasz doświadczony specjalista pomoże Ci w wykorzystaniu wszystkich możliwości leasingu zwrotnego!

 

Wprowadzono błedny kod captcha. Prosimy spróbować ponownie.

Formularz kontaktowy


# Trwa wysyłanie wiadomości email.
×