# info@lp24.pl      #    /58/ 5555 666
Leasing samochodów używanych i nowych - Leasing Polski

Leasing na start dla nowych firm: Jak skorzystać?


Spis treści:

| 1. Leasing już od pierwszego dnia prowadzenia działalności
| 2. Zalety leasingu na start dla nowo otwartej firmy
| 3. Jak skorzystać z leasingu dla nowych firm?

 

Rozpoczynanie własnej działalności to ekscytujący czas pełen wyzwań i możliwości. Jednym z głównych problemów, z którymi borykają się nowe firmy jest pozyskanie odpowiedniego sprzętu i pojazdów bez nadmiernego obciążania budżetu już na start. W takiej sytuacji leasing może stanowić doskonałe rozwiązanie, pozwalając na elastyczne zarządzanie zasobami i minimalizację ryzyka finansowego.

O finansowaniu dla nowopowstałych firm, nieposiadających jeszcze historii finansowej wspominaliśmy już tutaj. Dzisiaj omówimy to, w jaki sposób początkujący przedsiębiorcy z różnych branż mogą skorzystać z leasingu na start i szerzej przyjrzymy się korzyściom z niego płynącym. Nie przegap tej cennej wiedzy, która może być decydująca dla sukcesu Twojej działalności!

 

Leasing już od pierwszego dnia prowadzenia działalności

Niektóre firmy leasingowe oferują specjalne programy przeznaczone dla początkujących przedsiębiorców, ułatwiając im dostęp do leasingu nawet bez historii finansowej. W tym przypadku, do uzyskania zgody na finansowanie niezbędne może być przede wszystkim udokumentowanie wcześniejszego doświadczenia w branży (np. praca w danym sektorze u innego pracodawcy), a czasami przedstawienie planu biznesowego na prowadzenie działalności.
 

emoji_objects

Czy wiesz, że ...

Leasing Polski jest jednym z niewielu leasingodawców, którzy udzielają finansowania już od

pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej z wpłatą początkową od 10-15%.

Nie zwlekaj i dowiedz się więcej na ten temat naszej oferty Leasingu na Start!

Kliknij tutaj i zacznij z nami swoją przygodę w świecie leasingu!


Warto wspomnieć, że leasing może stanowić doskonałe rozwiązanie dla nowopowstałych firm, między innymi umożliwiając im uzyskanie dostępu do niezbędnego sprzętu i pojazdów bez konieczności ponoszenia dużych kosztów początkowych już na start. Dzięki temu rozwiązaniu i rozłożeniu płatności na regularne, comiesięczne raty, przedsiębiorcy mogą lepiej zaplanować swoje przyszłe wydatki, a także przeznaczyć pozostałe środki finansowe na inne, dowolne cele biznesowe. Elastyczność warunków, jaką zapewnia leasing może być kluczem do budowania stabilności finansowej i osiągnięcia sukcesu na rynku.

 

Zalety leasingu na start dla nowo otwartej firmy

Jak już wspominaliśmy, rozpoczynanie własnej działalności to często czas pełen wyzwań. Nowe firmy stają przed koniecznością zdobycia niezbędnych sprzętów, co często wiąże się z dużymi wydatkami początkowymi. W takiej sytuacji leasing może stanowić świetne rozwiązanie, oferując dla nowych przedsiębiorstw szereg korzyści takich jak:

  • Minimalne koszty początkowe: Jedną z największych zalet leasingu na start jest fakt, że pozwala on uniknąć konieczności ponoszenia dużych jednorazowych wydatków na zakup sprzętu czy pojazdów. Zamiast tego, koszty są rozłożone na regularne raty, co umożliwia przedsiębiorstwom utrzymanie płynności finansowej w początkowej fazie ich działalności. Dzięki temu, nowe firmy mogą zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt bez nadmiernego obciążenia budżetu.

  • Dostęp do najnowszych technologii: Dzisiaj, w czasach dynamicznie rozwijającego się środowiska biznesowego, posiadanie nowoczesnego sprzętu i technologii jest niekiedy niezbędne dla osiągnięcia sukcesu. Leasing daje możliwość uzyskania dostępu do najnowszych modeli sprzętu bez konieczności ponoszenia kosztów zakupu. Dzięki temu, osoby prowadzące swój biznes mogą być konkurencyjne na rynku, oferując produkty i usługi oparte na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych.

  • Elastyczność i skalowalność: Leasing umożliwia również elastyczne dostosowanie się do zmieniających się potrzeb biznesowych. W miarę rozwoju firmy, można łatwo zwiększać lub zmniejszać liczbę leasingowanych zasobów w zależności od bieżących potrzeb. To pozwala na płynne zarządzanie zasobami i minimalizację ryzyka finansowego.

  • Korzyści podatkowe: W niektórych przypadkach koszty związane z finansowaniem mogą być odliczone od podatku w całości i "wrzucone w koszty", co przynosi dodatkowe korzyści podatkowe dla nowych firm. Jest to istotne, biorąc pod uwagę, że początkujący przedsiębiorcy często szukają sposobów na minimalizację obciążeń podatkowych.

  • Bezpieczeństwo finansowe: Finansowanie w formie leasingu umożliwia uniknięcie ryzyka związanego z posiadaniem przestarzałego lub niewydajnego sprzętu. Dzięki możliwości regularnej aktualizacji pojazdów, przedsiębiorcy mogą być pewni, że dysponują narzędziami niezbędnymi do skutecznego prowadzenia działalności.

  • I wiele więcej...

Przykłady powyżej doskonale pokazują, jak wiele możliwości oferuje leasing na start.

Ale jak właściwie skorzystać z tej opcji jako nowa firma? Wprowadzimy Cię do tego poniżej! 

 

Jak skorzystać z leasingu dla nowych firm?

W momencie składania wniosku o leasing, nowa firma będzie musiała dostarczyć niezbędne dokumenty, zależnie od wymagań leasingodawcy. W tej sytyacji warto skontaktować się z wykwalifikowanym doradcą i jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji dowiedzieć się, jakie dokładnie dokumenty oraz formalności będą wymagane.

Po złożeniu wniosku Przedsiębiorca starający się o finansowanie zostanie gruntowanie sprawdzony pod kątem negatywnej historii finansowej i kredytowej. Taka wnikliwa weryfikacja jest prowadzona także w przypadku spółek i jej wspólników, czy też członków zarządu. Należy pamiętać, że leasingobiorcy często oczekują poręczenia leasingu, jako formy zabezpieczenia transakcji. Jest to szczególnie wymagane w przypadku nowopowstałych firm, a także spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.  Niekiedy może być to niezbędne do udzielenia zgody na finansowanie. 

Co ważne, w przypadku działalności z krótkim stażem, może być niemożliwe uzyskanie zgody na finansowania bez wpłaty własnej. W tej sytuacji przedsiębiorca musi przygotować się na koszt związany z opłatą czynszu początkowego, wynoszącego zazwyczaj od 10% do 20% wartości pojazdu. Ostateczna wysokość wpłaty początkowej zależna jest od wielu czynników, w tym poniesionego ryzyka finansowego ze strony leasingobiorcy. Niemniej jednak czasami można uniknąć konieczność uiszczenia tej opłaty, poprzez odpowiednie zabezpieczenie leasingu (np. poprzez wpis hipoteki na własną nieruchomość lub przewłaszczenie innych posiadanych środków trwałych).

Na koniec warto zwrócić uwagę na to, że firmy leasingowe często oferują elastyczne finansowanie i są skłonne do negocjacji warunków, co pozwala na znalezienie optymalnego rozwiązania dla obu stron.

W Leasingu Polskim warunki umowy leasingowej mogą być dostosowane do specyficznych potrzeb i możliwości Twojej firmy już od pierwszego dnia prowadzenia działalności!

 
×