# info@lp24.pl      #    /58/ 5555 666
Leasing samochodów używanych i nowych - Leasing Polski

Leasing autobusów


Kiedy leasing autobusu jest dobrym rozwiązaniem?

Leasing autobusu to rozwiązanie, z którego z powodzeniem korzystają nie tylko firmy przewozowe. Często leasing autobusu okazuje się lepszym rozwiązaniem niż wynajem również wtedy, kiedy potrzebujesz autokaru lub autobusu do potrzeb wewnętrznych Twojego przedsiębiorstwa, np. do przewozu pracowników. To również korzystne finansowanie dla spółek sportowych, które potrzebują takiego środka transportu na potrzeby wyjazdów drużynowych na mecze wyjazdowe.


Leasing operacyjny autobusu jest opłacalny wtedy, kiedy:

  • Jesteś podatnikiem VAT i chcesz zoptymalizować korzyści podatkowe. Wydatki ponoszone z tytułu spłacania leasingu, bowiem można wliczyć w koszty i odliczyć od podatku dochodowego
  • Nie masz możliwości wziąć kredytu bankowego ze względu na krótki okres działalności lub  wpisy w bazach dłużników (BIG, BIK, KRD)
  • Nie masz zdolności kredytowej
  • Chcesz oszczędzić sobie dużego jednorazowego wydatku – nie chcesz niepotrzebnie obciążać działalności zamrażając kapitał, a może nawet ryzykować utraty płynności finansowej
  • Zależy Ci na przewidywalnych, rozłożonych w czasie kosztach

Leasing autobusu a podatki

Zwróć uwagę, że w przypadku pojazdów, które są konstrukcyjnie przeznaczone do przewozu co najmniej 10 osób (łącznie z keirowcą) istnieje możliwość odliczenia podatku VAT w pełnej wysokości. Ponadto korzystne podatkowo jest to, że większość wydatków leasingowych możesz zaliczyć w koszty uzyskania przychodu, w tym całą ratę  - zarówno kapitałową, część odsetkową, jak również opłaty wstępne. Pamiętaj, że w leasing możesz wziąć pojazd zarówno nowy, jak i używany, nawet 10-letni lub starszy. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Wśród autobusów używanych dostępnych w leasingu z naszych placów w Kutnie i Gdańsku znajdziesz autobusy turystyczne, podmiejskie i miejskie różnych marek takich jak Scania, Renault, Solaris, Setra, Man, Volvo, Neoplan, Mecedes-Benz, Bova, VDL, Volvo, Temsa, Irisbus, Karosa, Autosan, Van Hool. W przypadku leasingu zwrotnego lub leasingu pojazdu od zewnętrznego dostawcy jest w praktyce ogromna dowolność.
×