# info@lp24.pl      #    /58/ 5555 666
Leasing samochodów używanych i nowych - Leasing Polski

Leasing samochodowy - co to jest i na czym polega?

Leasing to pozornie skomplikowana umowa, która zawiera w sobie elementy kredytu i dzierżawy przedmiotu umowy. Warunki korzystania z pojazdu wziętego w leasing, są ściśle określone przez leasingodawcę, który jest faktycznym właścicielem ruchomości aż do faktycznego zakończenia czasu trwania umowy.


Jakie są rodzaje leasingu? Jak jest koszt leasingu? Co oprócz auto można wziąć w leasing? Na te i więcej pytań odpowiemy w poniższym artykule.


1. Leasing samochodowy - na czym polega?

Słowem wstępu określiliśmy czym jest leasing samochodu. Przedsiębiorcy poszukujący finansowania najczęściej decydują się na umowy leasingowe, które pomagają im skutecznie prowadzić biznes. 

 

Leasing dla firm i przedsiębiorców - rodzaje leasingu:


- leasing operacyjny

- leasing zwrotny

Obie powyższe formy leasingu, to korzystny sposób finansowania pojazdów, które są dla wielu firm są niezbędnym narzędziem do prowadzenia biznesu. Leasing samochodowy zapewnia utrzymanie płynności finansowej i zminimalizowanie kosztów całej firmy. 



2. Czym jest leasing operacyjny?

Leasing operacyjny to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców i nowych firm, które chcą zminimalizować wydatki związane z prowadzeniem działalności. 

W leasingu operacyjnym podatek VAT nalicza się stopniowo i rozkłada się na wszystkie raty leasingu, które spłacasz przez cały okres trwania umowy.


Leasing operacyjny pozwala na znaczące obniżenie kosztów związanych z przedmiotem leasingu, gdyż niemal wszystkie wydatki możesz wrzucić w koszty uzyskania przychodu. 


Co można wrzucic w koszty decydując się na leasing operacyjny? 


- ratę leasingową

- opłate początkową

- paliwo;

- zakup akcesoriów do samochodu;

- przeglądy i naprawy samochodu



3. Leasing zwrotny - co to jest?

Leasing zwrotny pojazdu przyczynia się do utrzymania płynności finansowej lub przedsiębiorstwa.

Polega to na tym, że firma leasingowa wykupuje środek trwały - na przykład samochód, który jest własnością przedsiębiorcy. Zapewnia to zastrzyk kapitału, który często potrzebny jest na nowe inwestycje i rozwój firmy. 

Po podpisaniu umowy, prawo własności środka trwałego zmienia się w prawo do użytkowania majątku leasingodawcy.

Po zakończeniu czasu trwania umowy na przedmiot leasingu, może on zostać wykupiony przez leasingobiorcę lub ponownie wziąć go w leasing zwrotny. 


Jakie są możliwości finansowania w leasingu zwrotnym?
 

1. Przedsiębiorca posiadający własnościową flote pojazdów, mogą skorzystać z oferty leasingu zwrotnego i uzyskać dodatkowe środki na rozwój firmy. W tym przypadku właścicielem pojazdów zostaje leasingodawca, aż do czasu zakończenia umowy. 

2. Każdy pojazd może stać się przedmiotem leasingu zwrotnego, co otwiera nowe możliwości dla firm, które posiadają samochody poleasingowe w swojej flocie. Dzięki temu mogą uzyskać środki na rozwój firmy i ponownie zyskać korzyści, które płyną z leasingu zwrotnego. 

 

Leasing zwrotny - procedura w sześciu krokach


1. Przedsiębiorca posiada własny samochód, które chce wziąć w leasing zwrotny;

2. Przedsiębiorca podpisuje umowę z leasingodawcą;

3. Po wcześniejszej wycenie, leasingodawca płaci przedsiębiorcy za przedmiot leasingu;

4. Leasingodawca przejmuje własność nad środkiem trwałym np. samochodem;

5. Przedsiębiorca płaci raty leasingu;

6. Przedsiębiorca spłaca ostatnią rat leasingu i może odkupić przedmiot leasingu lub ponownie wziąć go w leasing zwrotny. 



4. Leasing - nie tylko samochodu osobowego

Samochód osobowy jest najczęstszym przedmiotem leasingu wśród osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. 

Jednak praktycznie każdy pojazd, niezbędny do poprawnego funkcjonowania firmy, można wziąć w leasing operacyjnym lub leasing zwrotny



Co jeszcze może stać się przedmiotem leasingu?


- ciągniki siodłowe i naczepy; 

- samochody dostawcze;

- wózki widłowe;

- maszyny budowlane;

- autobusy oraz inne pojazdy.

Poza różnego rodzaju pojazdami, przedmiotem leasingu może stać się sprzęt komputerowy, meble, oprogramowanie, specjalistyczne masyzny oraz inne niezbędne środki stałe, które sa potrzebne aktywnemu przedsiębiorcy. Ostateczna decyzja co do wyleasingowania konkretnych przedmiotów, zależy od leasingodawcy. 



5. Leasing dla nowych firm

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o leasing dla nowych firm, już od pierwszego dnia proawdzenia działalności gospodarczej. Jednak przy badaniu ryzyka mogą zostać nisko ocenieni, co ma bezpośredni wpływ na wysokość opłaty wstępnej. 

Do zawarcia umowy potrzebne są następujące dokumenty, które potwierdzą - NIP, REGON i numer KRS. Przedsiębiorca musi również przygotować wypełniony wniosek leasingowy i dowód osobisty. 



6. Leasing aut używanych

Leasing aut używanych to doskonałe rozwiązanie dla nowych firm. Charakteryzuje je niższa cena, a równie dobrze spełniają swoją rolę w codziennym użytkowaniu jak salonowe, nowe modele samochodów. 

Jeżeli decydujesz się na leasing na samochód używany, konieczna będzie wycena rzeczoznawcy, który oceni stan techniczny pojazdu. Nie jest to wymagane przy zakupie nowego auta z salonu samochodowego. 

Miejsce zakupu pojazdu jest jednym z kluczowych kryteriów, jakimi kierują się firmy leasingowe przy wycenie pojazdu. To istotne, czy pojazd pochodzi z komisu, salonu samochodowego czy osoby prywatnej. Koszt raty może wzrosnąć, jeżeli źródło zakupu jest niepewne. 



7. Leasing samochodu bez BIG i KRD

Obroty firmy często zależą od pozyskania nowego sprzętu, który pomoże rozwijać biznes i zwiększać przychody. Jeżeli miewasz problemy z płatnościami i inne kredyty, zdecyduj się na leasing bez BIG i KRD.

Leasingodawca często patrzy przychylnym okiem i udziela leasingu pojazdu bez BIG i KRD, wszystkim obrotnym przedsiębiorcom. 

Dzięki temu, właściciele firm mogą rozwijać swój biznes i pomnażać zyski. Leasing samochodowy bez BIG i KRD to skuteczne narzędzie, które pozwala na błyskawiczny rozwój firmy i zapewnia zachowanie płynności finansowej przedsiębiorstwa.

×