# info@lp24.pl      #    /58/ 5555 666
Leasing samochodów używanych i nowych - Leasing Polski

Poradnik cz. 6: Wniosek leasingowy a udzielenie finansowania


Kiedy wybrałeś już firmę, będzie konieczne złożenie wniosku oraz dostarczenie dokumentów finansowych. Zależnie od tego, jaki środek trwały chcesz wziąć w leasing oraz jaka jest Twoja sytuacja finansowa będą potrzebne:

  • Dane rejestrowe Twojej firmy
  • Dowód osobisty osób lub osoby upoważnionej do zawarcia umowy
  • Dowód osobisty współmałżonka (dotyczy: osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, spółek jawnych, cywilnych i innych, w sytuacji, w której odpowiada się majątkiem prywatnym lub zaświadczenie o rozdzielności majątkowej; nie zawsze jest to konieczne)
  • Wybrane dokumenty finansowe potwierdzające obrót i dochód Twojej firmy
  • Wniosek leasingowy
 

Wniosek leasingowy

Razem z wnioskiem leasingowym wnioskujący przekazuje również leasingodawcy informacje dotyczące stanu majątkowego firmy czy ewentualnych zobowiązaniach dłużnych. Jeśli nie masz należności dłużnych potrzebne będą zaświadczenia o:
  • braku zaległości podatkowych z Urzędów Skarbowych i ZUS
  • opinie banku/ów obsługujących firmę, o obrotach na koncie i istniejących zobowiązaniach
 
Jeśli Twoja firma jest zadłużona, leasingodawca może wnioskować o dodatkowe zabezpieczenie, np. wpis do Księgi Wieczystej czy poręczenie majątkowe osoby trzeciej. Może też poprosić o inne zaświadczenia i dokumenty, które mogą mieć wpływ na ocenę Twojej sytuacji majątkowej i finansowej.
 
Jeśli wypełnienie wniosku sprawia Ci trudność na jakimkolwiek poziomie, możesz zwrócić się o pomoc do swojego doradcy.
 

Analiza wniosku

Gdy złożyłeś już wniosek, Twój leasingodawca przed udzieleniem finansowania musi przeanalizować dokumenty biorąc pod uwagę ewentualne czynniki ryzyka. Rzetelnemu leasingodawcy może zająć to więcej czasu, jeśli Twoja sytuacja finansowa nie jest najkorzystniejsza albo chcesz wziąć w leasing używany lub dostarczany przez zewnętrznego dostawcę pojazd lub maszynę.
 
Przed udzieleniem leasingu firma leasingowa sprawdza wybranego przez Ciebie dostawcę lub środek trwały. W przypadku używanego pojazdu wymagana jest również ocena rzeczoznawcy. Często leasingodawcy współpracują z rzeczoznawcami, co przynosi obustronne korzyści - przyspiesza procedurę i obniża koszty. Od wyniku oceny zależy również koszt ubezpieczenia.
 
Więcej o ubezpieczeniu w leasingu dowiesz się tutaj.
 

×