# info@lp24.pl      #    /58/ 5555 666
Leasing samochodów używanych i nowych - Leasing Polski

Poradnik dla początkujących leasingobiorców cz. 5: Ubezpieczenie w leasingu


Z formalnego punktu widzenia właścicielem pojazdu jest firma leasingowa. Mimo to, ubezpieczenie i utrzymanie przedmiotu leasingu jest obowiązkiem leasingobiorcy. Musi on jednak dostosować się do warunków określanych przez leasingodawcę. Ponadto właściwie każda firma leasingowa wymaga wykupu nie tylko podstawowego, lecz także rozszerzonego ubezpieczenia.

OC w leasingu

Zgodnie z ustawą ubezpieczenie OC (Odpowiedzialności Cywilnej) jest obowiązkowe dla wszystkich pojazdów mechanicznych dopuszczonych do ruchu drogowego. Jest to gwarancja przejęcia przez ubezpieczyciela odpowiedzialności finansowej w razie szkód i zdarzeń drogowych powstałych z winy użytkownika pojazdu.AC w leasingu

Ponadto zwykle leasingobiorca wymaga również AC. Autocasco jest ubezpieczeniem przed kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem. Jest to dodatkowe zabezpieczenie dla firmy leasingowej przed możliwymi problemami z uzyskaniem odszkodowania za uszkodzenie samochodu podczas użytkowania, a Ciebie może uchronić przed dodatkowymi kosztami za naprawę pojazdu.

W związku z tym, że leasing samochodu wymaga pełnego ubezpieczenia komunikacyjnego, firmy leasingowe zwykle współpracują z jednym lub kilkoma towarzystwami  ubezpieczeniowymi. Daje to możliwość obniżenia kosztów ubezpieczenia. Umowę ubezpieczenia podpisuje się wraz z umową leasingu. Dzięki temu wszystkie formalności załatwiane są za jednym razem.


Więcej szczegółowych informacji związanych z ubezpieczeniem leasingu znajdziesz tutaj.

×