# info@lp24.pl      #    /58/ 5555 666
Leasing samochodów używanych i nowych - Leasing Polski

Okres trwania leasingu


Okres trwania leasingu jest jednym z ważnych czynników, jakie bierze się pod uwagę wybierając leasing. Czas trwania leasingu może trwać od 24 miesięcy do nawet 7 lat. Wybór oferty jest związany przede wszystkim z wysokością raty leasingowej oraz ewentualnym wykupem pojazdu lub maszyny. Warto pamiętać, że nawet jeśli zdecydujesz się na długoterminowe zobowiązanie leasingowe nie wpływa ono na Twoją zdolność kredytową.

Niska rata leasingowa

Jeśli Twoim priorytetem jest niska rata leasingowa lepszym rozwiązaniem będzie wybór leasingu na np. 72 lub 84 miesiące. Pamiętaj jednak, że nie każdy leasingodawca oferuje tak elastyczne rozwiązanie. Przy podejmowaniu tej decyzji zwróć uwagę też na to, że inne zużycie będzie miał przez kilka lat ciągnik siodłowy czy maszyna rolnicza, a inne samochód osobowy używany nie tylko do celów służbowych. Wcześniejsze rozwiązanie umowy leasingu lub cesja umowy wiąże się z dodatkowymi obostrzeniami. W dalszym ciągu jednak długotrwały leasing pojazdów o wysokiej wartości początkowej może okazać się najlepszym rozwiązaniem dla Twojego biznesu, dzięki któremu szybko uzyskasz dostęp do potrzebnego sprzętu.

Krótki okres leasingu

Potrzebujesz sprzętu na krótszy okres czasu? Leasing na rok lub dwa lata to rozwiązanie dla Ciebie. Krótsze zobowiązanie finansowe jest również łatwiejsze do uzyskania i zwykle wiąże się z mniej zaawansowanym stopniem weryfikacji Twojej historii finansowej. Finansowanie na 24 lub 48 miesięcy sprawdzi się również w sytuacji, w której leasingowany przez Ciebie przedmiot szybciej się zużywa, a Ty lubisz korzystać z najnowszych pojazdów. Pamiętaj, że w tym przypadku jednak prawdopodobnie wzrośnie również cena wykupu, o ile oczywiście się na niego zdecydujesz.

Przy negocjowaniu warunków leasingu warto sprawdzić w kalkulatorze leasingowym lub uzyskać od doradcy leasingowego kalkulację kilku wariantów harmonogramu spłat i spośród nich wybrać ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.
 

×