# info@lp24.pl      #    /58/ 5555 666
Leasing samochodów używanych i nowych - Leasing Polski

Leasing zwrotny jako alternatywna forma finansowania dla firm


Spis treści:

| 1. Czym jest leasing zwrotny?
| 2. Kto może skorzystać z leasingu zwrotnego?
| 3. Leasing zwrotny na przykładzie (case study)

 

Niezależnie od branży, w której działasz, prowadzenie biznesu to obecnie droga pełna wyzwań. Każda firma poszukuje sposobów, aby rozwijać się i inwestować w innowacje, jednocześnie nie zmuszając się do ponoszenia dużych nakładów finansowych. W tej sytuacji leasing zwrotny staje się atrakcyjną opcją, która nie tylko umożliwia dostęp do niezbędnych zasobów, ale także zapewnia dodatkowe środki pieniężne. 

Leasing zwrotny stanowi świetną alternatywę finansową dla firm, które pragną elastyczności w zarządzaniu swoim budżetem.

 

Czym jest leasing zwrotny?

W leasingu zwrotnym Ty, jako przedsiębiorca, pełnisz podwójną rolę - jesteś zarówno leasingobiorcą, jak i swoim własnym dostawcą pojazdu lub maszyny. Prościej mówiąc, to Ty jesteś właścicielem sprzętu, który chcesz sprzedać firmie leasingowej, a następnie dalej go leasingować. W rezultacie pozyskujesz dodatkową gotówkę, którą możesz przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel biznesowy. Oprócz tego, dzięki zawarciu umowy leasingowej, możesz dalej korzystać ze sprzętu i czerpać z niego korzyści zarobkowe.
 

Najważniejsze zalety leasingu zwrotnego:

 

 • Pozyskanie dodatkowych środków finansowych: dzięki tej formie finansowania, Twoja firma otrzyma dodatkowe środki pieniężne. Pozyskane w ten sposób pieniądze mogą być wykorzystane na rozwój działalności, innowacje lub inne potrzeby biznesowe. To Ty decydujesz, na co chcesz je wydać!

 • Elastyczność finansowa: w naszej firmie umowa leasingowa może być dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb, co pozwala na elastyczne zarządzanie budżetem. Dostosujemy raty leasingowe tak, aby były odpowiednie dla Ciebie i sezonowego charakteru Twojej działalności.

 • Minimalizacja ryzyka: leasing zwrotny umożliwi Ci uniknięcie konieczności inwestowania dużych sum w długoterminowe aktywa. Pomoże Ci to zminimalizować ryzyko związane z utratą płynności finansowej.

 

Kto może skorzystać z leasingu zwrotnego?

Z finansowania w formie leasingu zwrotnego może skorzystać każdy przedsiębiorca, który w majątku swojej firmy posiada pojazdy lub maszyny na własność. Jeśli więc należysz do tej grupy i chcesz otrzymać ekstra gotówkę, a przy tym nie tracić możliwości dalszego używania swojego sprzętu - świetnie trafiłeś!

Nie zwlekaj! Kliknij tutaj i dowiedz się więcej na temat finansowania w Leasingu Polskim oraz otrzymaj szybką, bezpłatną ofertę leasingu zwrotnego! A to nie wszystko.
 

Jeden leasing, wiele możliwości:

Jako firma z ponad 25 letnim doświadczeniem na rynku, doskonale znamy potrzeby naszych klientów. W związku z tym oferujemy leasing zwrotny na dobrych warunkach, również przedsiębiorcom z negatywną historią kredytową i wpisami w bazach (leasing bez BIG i KRD), a także finansujemy starsze sprzęty używane (leasing pojazdów 10+).

 

 

Leasing zwrotny na przykładzie (case study)

 1. Pan Marek od wielu lat prowadzi własną działalność w branży transportowej, a do tego posiada liczną flotę pojazdów ciężarowych. W wyniku nieprzewidzianej sytuacji okazało się, że musi przeprowadzić drogą modernizację w siedzibie firmy. Nie był jednak na to odpowiednio przygotowany i nie wie, skąd pozyskać pieniądze na wprowadzenie niezbędnych zmian.
   

 2. Pan Marek szuka odpowiedniego rozwiązania i sięga po poradę u swojego dobrego kolegi z branży, który mówi mu o leasingu zwrotnym w Leasingu Polskim. Pan Marek decyduje się na kontakt telefoniczny przez firmową infolinię, aby dowiedzieć się więcej na temat finansowania.
   

 3. Krótka rozmowa z doświadczonym opiekunem klienta pozwala uzgodnić wszelkie niezbędne szczegóły i warunki transakcji. Pan Marek, z pomocą doradcy leasingowego, składa wniosek, a następnie podpisuje umowę leasingu zwrotnego. Na tej podstawie sprzedaje nam jeden ze swoich pojazdów ciężarowych, a następnie otrzymuje finansowanie na ten sam pojazd.
   

 4. Dzięki naszej pomocy, Pan Marek otrzymuje dodatkowe środki finansowe na przeprowadzenie modernizacji oraz inne wydatki. Jednocześnie nie musi już się martwić o swój pojazd, niezbędny do wykonywania pracy. Dzięki leasingowi zwrotnemu może dalej korzystać z pojazdu ciężarowego, który umożliwi mu zarobek.
   

 5. Po opłaceniu ostatniej raty leasingowej, Pan Marek może wykupić przedmiot leasingu na własność lub ponownie skorzystać z leasingu zwrotnego i uzyskać gotówkę na dalszy rozwój przedsiębiorstwa.

 
×