# info@lp24.pl      #    /58/ 5555 666
Leasing samochodów używanych i nowych - Leasing Polski

Leasing pozabankowy


Każdy doświadczony przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że negatywna historia finansowa lub nowo otwarta działalność niekoniecznie musi za sobą pociągać niewypłacalność lub zbliżającą się upadłość firmy. Mimo to wpisy w bazach dłużników często już na starcie blokują przetwarzanie wniosku o kredyt lub leasing w bankach. Założenie, że przedsiębiorca z wpisem w BIG, BIK lub KRD nie będzie spłacał rat leasingowych lub kredytowych zgodnie z harmonogramem jest gruntu fałszywe. Nieomal 25-letnie doświadczenie Leasingu Polskiego pokazuje, że tacy klienci zdecydowanie mogą być rzetelnymi klientami, którzy z powodzeniem prowadzą działalność gospodarczą.

Leasing pozabankowy

W chwilowo trudniejszej sytuacji leasing pozabankowy często okazuje się rozwiązaniem, które nie tylko pozwala zachować płynność finansową, lecz także rozwinąć prowadzoną firmę. Oczywiście ryzyko, jakie ponosi strona finansująca jest większe, a co za tym idzie, wyższe są koszty udzielanego finansowania. Marża w takim finansowaniu zaczyna się od 10% i zwykle rośnie wraz ze wzrostem szacowanego ryzyka. Doświadczeni leasingodawcy są jednak często elastyczni i skłonni do negocjacji warunków umowy tak, by dodatkowy koszt leasingu przybrał najdogodniejszą dla leasingobiorcy formę.

Harmonogram spłat

Zadłużeni w bazach dłużników (BIG, BIK czy KRD) często decydują się na wybór dłuższego okresu leasingu, ponieważ dzięki temu mogą uzyskać niższe raty. Przed podpisaniem umowy leasingowej doradca leasingowy może zaproponować Ci różne warianty spłaty leasingu, uwzględniające Twoje potrzeby i możliwości. Im krótszy okres leasingowania, tym wyższych rat miesięcznych możesz się spodziewać. Warto pamiętać również o terminowej spłacie zobowiązań. Leasingodawcy pozabankowi przeważnie, jako dodatkowe zabezpieczenie, uwzględniają w umowie kary za opóźnienia w opłacaniu faktur. Są to standardowe obostrzenia, których możesz się spodziewać, na szczęście łatwe do uniknięcia przy regularnej spłacie leasingu.
×