# info@lp24.pl      #    /58/ 5555 666
Leasing samochodów używanych i nowych - Leasing Polski

Leasing dla nowego przedsiębiorstwa lub przy negatywnej historii finansowej


W ostatnich latach można było zaobserwować znaczny wzrost liczby firm, które oferują finansowanie. Zarówno banki, jak i firmy oferujące finansowanie pozabankowe starają się przyciągnąć uwagę klientów podkreślając chociażby szybkość decyzji o przyznaniu finansowania.

Wielu leasingodawców oferuje również opcję kalkulatora leasingowego, obiecującego szybkie, zdalne stworzenie oferty zgodnej z Twoimi potrzebami. Rzadko jednak się zdarza, że od razu informują oni klienta o tym,  że wysłanie formularza nie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku leasingowego, i że obliczenia popularnego kalkulatora leasingowego rzadko dają pełny i ostateczny obraz kosztów finansowania. Łatwo w ten sposób zaangażować czas i energię w starania o leasing, który na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo korzystny, ale zawiera różne ukryte koszty.

Aby tego uniknąć, już na etapie wstępnego rozeznania warto szukać firmy, która ma wiele ocen dotychczasowych klientów. Jeśli oceny te są dodatkowo poparte skanami referencji lub danymi osobowymi polecających, możesz mieć pewność, że oceny te są wiarygodne.

Kiedy składasz wniosek o wstępną wycenę finansowania, czy to przez kalkulator leasingowy czy przez inny formularz zgłoszeniowy online, miej na uwadze, że szczególnie dwa czynniki będą mieć wpływ na udzielenie finansowania i jego szczegółowe warunki:

  • wpisanie do rejestru dłużników, zadłużenie w US i/lub ZUS
  • brak historii finansowej (nowe firmy)
Wiąże się to naturalnie ze znacząco wyższym ryzykiem finansowania, jakie bierze na siebie leasingodawca.

Wpisanie do rejestru dłużników, zadłużenie w US i/lub ZUS

Jeśli czynnikiem wyższego ryzyka dotyczącym Twojej firmy jest jej zadłużenie, warto szukać takiej firmy, która w swojej ofercie zawiera opcję finansowania bez BIK, BIG lub KRD – zależnie od tego, do której bazy są wpisane Twoje zadłużenia. Oczywiście nie jest to gwarancją otrzymania finansowania, zwłaszcza, jeśli Twoje zadłużenie jest bardzo znaczące. W omawianym przypadku Twoje szanse będą jednak z pewnością wyższe.

Brak historii finansowej (nowe firmy)

Założyłeś firmę, ale brakuje Ci środków na pojazd lub maszynę, która jest niezbędna w otwartej przez Ciebie działalności? Na rynku produktów finansowych istnieje możliwość uzyskania leasingu nawet od pierwszego dnia działalności. Możesz się jednak spodziewać, że finansujący będzie oczekiwał dodatkowego zabezpieczenia. Formą asekuracji dla firmy leasingowej jest zwykle zabezpieczenie w postaci poręczenia osoby trzeciej lub nieruchomość. W tym przypadku możliwe jest, że będzie wyższy również wymagana wpłata początkowa, jednak koszt ten będzie jednak nadal znacząco niższy  niż zakup nowego sprzętu za gotówkę. Jest to więc szansa dla przedsiębiorców, którzy nie mają jeszcze znaczącego stażu prowadzonej działalności gospodarczej. Jest to korzystne rozwiązanie również ze względu na fakt, że informacje o Twoim leasingu czy o terminowości spłacaniu kolejnych rat leasingowych nie będą notowane w bazach dłużników.

W obu tych przypadkach można spodziewać się zarówno wyższego oprocentowania, jak i dłuższego czasu oczekiwania na decyzję.  Koszt ten jest naturalnie proporcjonalny do kosztu ryzyka finansowania. Takie finansowanie często okazuje się jednak niezbędne dając możliwość utrzymania ciągłości funkcjonowania firmy lub rozwinięcia nowego biznesu.

×